Spalis, 2006
05Spa(Spa 5)0:00(Spa 5)0:00Kviečiame į paskaitą, 2006-10-21, Klaipėda
Aprašymas
VšĮ „Pranciškoniška pasauliečių akademija“ kviečia į viešą paskaitą visuomenei Klaipėdos universitete. Paskaitos tema: Pranciškoniškasis dvasingumas. Viešpatie, padaryk mane savosios ramybės pasiuntiniu Paskaitos vieta: Klaipėdos universiteto Menų fakultetas (K.Donelaičio g. 4,
Daugiau
Aprašymas
VšĮ „Pranciškoniška pasauliečių akademija“ kviečia į viešą paskaitą visuomenei Klaipėdos universitete.
Paskaitos tema: Pranciškoniškasis dvasingumas. Viešpatie, padaryk mane savosios ramybės pasiuntiniu
Paskaitos vieta: Klaipėdos universiteto Menų fakultetas (K.Donelaičio g. 4, Klaipėda)
Paskaitos data: 2006-10-21
Paskaitos pradžia: 11 val.
Lektorius: br. Nerijus Marija Čepulis, OFM (Kaunas)
Telefonai pasiteiravimui: 8 652 74772, 8 652 74783
* * *
Apie lektorių:
Brolis Nerijus Marija Čepulis (g. 1971) nuo 1995 m. priklauso Mažesniųjų brolių ordinui. Ugdymo metus praleidęs Italijoje ir Šventojoje Žemėje (kur be kita ko mokėsi skaityti Bibliją originalo kalbomis) brolis Nerijus Marija 1999 m. sugrįžo į Lietuvą ir apsistojo Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Kauno Šv. Jurgio konvente. Baigęs teologijos bakalauro bei filosofijos magistro studijas Vytauto Didžiojo Universitete, dabar jis yra filosofijos doktorantas ir ruošiasi ginti disertaciją tema „Etika kaip pirmoji filosofija: Dunsas Škotas ir Levinas“. Būdamas savo brolijos studentų magistru, brolis Nerijus Marija randa laiko ir evangelinimui. Jo sritis čia – Dievo Žodžio interpretavimas, rekolekcijos bei asmeniniai pokalbiai. Pranciškonų pasauliečių akademijos rengiamose konferencijose dalyvauja pirmą kartą.
Paskaitos „Pranciškoniškasis dvasingumas. Viešpatie, padaryk mane savosios ramybės pasiuntiniu” tezės:
Liaudies tradicija šiuos žodžius priskiria Šv. Pranciškui, todėl jie galėtų mums padėti išsiaiškinti, kas yra esminga pranciškoniškoje gyvensenoje, jausenoje ir mąstysenoje. Svarbu nepamiršti, kad Šv. Pranciškus nėra tikslas, bet kryptis įsikūnijusio Dievo ir išganymo link. Tikslas yra Jėzus Kristus. Todėl pranciškoniškojo dvasingumo kaip ir viso krikščioniškojo pašaukimo šaltinis yra Dievo Žodis, kurį ir pabandysime susitikę skaityti „pranciškoniškai“, o tiksliau, leisime maldos eilutei „Viešpatie, padaryk mane savosios ramybės pasiuntiniu“ byloti Biblijos puslapiais. Idant pajustume ir suprastume, ką Šv. Pranciškus nori išsakyti šia malda, ją medituosime keturiais žingsniais:
1. VIEŠPATIE… Kas yra mūsų Viešpats? Kur jį sutinkame? Ką reiškia Biblijoje VIEŠPATS? (Iš 3, 4-15; Jn 14, 5-10).
2. …PADARYK MANE… Ką reiškia daryti? Ar aktyvizmas, taip įsigalėjęs pasaulyje, aktyvizmas, kuriam malda – tai tik nieko „naudingo“ neveikimas, aktyvizmas, kuris „neturi maldai“ laiko, gali tapti pranciškoniškosios gyvensenos pagrindu? (Jer 20, 7-9; Mt 7, 21-23).
3. PASIUNTINTINYS. Ką Biblijoje reiškia pasiuntinys? Kas ką ir kuriam tikslui siunčia? Kas atsitinka, kai kas nors eina nesiųstas? Kiek apaštalų buvo Evangelijoje? (Lk 10, 1-12).
4. RAMYBĖ-ŠALOM. Ar Biblijos ir pasaulio ramybės sutampa? Ar ramybė reiškia perbūvį ir rūpesčio neturėjimą? Ar ramybė reiškia ramią sąžinę ir pasitenkinimą? Ar ramumas reiškia vergišką nemąstantį nuolankumą? Koks ramybės ir trijų evangelinių patarimų santykis (neturtas, skaistybė, klusnumas)? (Jn 14,27; 16,33; Rm 12, 9-21).
Laikas
(Ketvirtadienis) 0:00 - 0:00