Liepos 5 d., 19 val., Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai bažnyčioje VšĮ Pranciškoniška pasauliečių akademija organizuoja muzikinį vakarą – susitikimą su kompozitoriumi, džiazo muzikantu, saksofonininku Matthias Petzold iš Vokietijos. Svečias atliks keletą kūrinių ir vakaro šv. Mišiose.

Vokietis Matthias Petzold baigė džiazo, saksofono, kompozicijos ir muzikos pedagogikos studijas Kelno konservatorijoje. Nors vietinėje muzikos mokykloje Matthias vaikus moko saksofono specialybės, pagrindinė jo profesija – džiazo muzikantas. Jis groja grupėje, kuria džiazo improvizacijas, muziką bigbendams, rašo kūrinius simfoniniams orkestrams, chorams ir džiazo kolektyvams, yra išleidęs dviejų tomų saksofono specialybės vadovėlį su savo autoriniais kūriniais.

„Kurti muziką džiazo stiliuje man labai natūralu, nes tai yra mano muzika. Man džiazas yra daugiau nei muzikos žanras, tai požiūris į gyvenimą, improvizacija grupėje, bendravimas tarp muzikantų ir grupės bendravimas su publika. Tai laisvės ir atsakomybės balansas. Tai muzika, kuri apima visą asmenį: kūną, emocijas, abstraktų mąstymą. Visa tai kuria spontanišką muzikos žinią“, – dalijosi džiazo muzikantas M. Petzold.

Kompozitorius Matthias Petzold save laiko praktikuojančiu kataliku, o tapęs pasauliečiu pranciškonu pradėjo kurti kūrinius ir religine tematika. Garsiausias jų yra muzikinė kompozicija šv. Mišioms „Gyvybės davėjas“, kurioje susijungia ne tik šešios skirtingos kalbos (senoji graikų, lotynų, hebrajų, anglų, prancūzų ir vokiečių), bet ir afrikietiški bei Lotynų Amerikos ritmai.

„Ryšys tarp džiazo ir krikščionių tikėjimo bei liturgijos nėra toks neįprastas reiškinys ar naujovė, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Pradžioje džiazas buvo susijęs su bažnytine muzika – spiričiueliais, gospel. Tai liudija tokie autoriai kaip John Coltrane, Duke Ellington, Mary Lou Williams, kurie buvo ir religinės tematikos kompozitoriai. Mano kūrinys tėra tik dar vienas šiame ilgame krikščionių džiazo muzikos sąraše“, – sakė kompozitorius Matthias Petzold, nekantraujantis susitikti su publika Kretingoje.

Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnyba 2022 metais parengė LRT radijo laidą „Druska“, kurioje su džiazo muzikantu, kompozitoriumi Matthias Petzold iš Vokietijos kalbama apie džiazą ir krikščionybę, improvizaciją liturgijoje, pasaulietinės, religinės ir liturginės muzikos skirtumus. Kviečiame pasiklausyti laidos įrašo.

Pranciškoniškos pasauliečių akademijos informacija