2024 m. balandžio 27 d. nuotoliniu būdu vyko Lietuvos pasauliečių pranciškonų ordino XII Nacionalinis ugdymo seminaras, į kurį susirinko 37 dalyviai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kretingos, Palangos, Skuodo, Naujosios Akmenės, Kuršėnų, Biržų, Lentvario, Marijampolės ir Alytaus brolijų. Ugdymo seminaras buvo skirtas visų lygių ministrams bei taryboms ir atviras visiems norintiems profesams. Seminarą moderavo nacionalinė ugdymo magistrė Jogilė Teresa Ramonaitė OFS.

XII Nacionalinis ugdymo seminaras „Broliški ir pastoraciniai vizitai – kas tai?“ prasidėjo Valandų liturgijos rytmetine malda. Mokymą apie broliškus ir pastoracinius vizitus vedė Lietuvos pasauliečių pranciškonų ordino nacionalinė ministrė Virginija Mickutė OFS. Teorinėje dalyje aptarta, ką apie broliškus ir pastoracinius vizitus (BPV) kalba mūsų Ordino dokumentai, kas ir kieno turi prašyti broliško ir pastoracinio vizito, kokia turėtų būti vizitatorių nuostata ir laikysena, kaip pasiruošti BPV ir kas vyksta jo metu. Po mokymo vyko darbas grupelėse, kuriose seminaro dalyviai diskutavo apie savo brolijos stiprybes ir silpnybes, apmąstė pagrindines brolijos gyvenimo sritis (maldą, ugdymą, brolystę ir apaštalavimą). Vėliau bendroje grupėje vyko BPV praktika – Nacionalinės tarybos atstovės Virginija Mickutė OFS ir Nijolė Raudytė OFS susitiko su trimis vietinėmis brolijomis: Vilniaus šv. Pranciškaus ir Bernardino, Biržų šv. Jono Krikštytojo ir Naujosios Akmenės Šventosios Dvasios atsiuntimo. Seminaro dalyviai turėjo galimybę pamatyti, kaip BPV vyksta praktiškai, ir išgirsti naudingų rekomendacijų dėl įvairių brolijose kylančių problemų: pašaukimų trūkumo, narių amžiaus senėjimo, OFS tapatybės nesuvokimo, vidinės komunikacijos iššūkių, nenuoseklaus ugdymo planavimo ir kt. Seminarą užbaigė Valandų liturgijos dieninė malda ir būsimų nacionalinės brolijos renginių anonsas.

2024 metais Lietuvos pasauliečių pranciškonų ordino dar laukia šie renginiai: Pranciškoniškosios šeimos atgailos vakarai (pirmaisiais mėn. sekmadieniais Kretingoje), Laudato Si savaitė ir socialinės akcijos „Well4Africa“ pristatymas (gegužės 19-26 d. brolijose), „Spoleto“ stovykla jaunimui (liepos 7-14 d. Pakutuvėnuose), Lietuvos pasauliečių pranciškonų ordino Nacionalinis kongresas ir šv. Pranciškaus ikonos piligrimystės pradžia (rugpjūčio 3 d. Kryžių kalne), Lietuvos pasauliečių pranciškonų ordino XI Nacionalinė kapitula ir VIII Nacionalinė rinkimų kapitula (rugsėjo 27-29 d. Kretingoje).

Lietuvos pasauliečių pranciškonų ordino
sekretoriato informacija