2023 m. lapkričio 11 d. Vilniaus Pal. J. Matulaičio parapijos salėje vyko Lietuvos pasauliečių pranciškonų ordino Vilniaus regiono brolijos ugdymo seminaras. Regioninį ugdymo seminarą tema „Jaupra. Kas tai? Ar mums jos reikia?“ vedė Lietuvos pasauliečių pranciškonų ordino Nacionalinės tarybos nariai: nacionalinė ugdymo magistrė Jogilė Teresa Ramonaitė OFS, nacionalinis broliškas vadovas Mindaugas Taškūnas OFS ir Lietuvos pranciškoniškojo jaunimo brolijos prezidentė Julija Mironovaitė.

Po Vilniaus regiono ministro Tado Ringio OFS įvadinio žodžio nacionalinė ugdymo magistrė Jogilė Teresa Ramonaitė OFS kalbėjo apie Jaupra brolijos vietą Pranciškoniškoje šeimoje bei pasidalijo liudijimu apie senelių tikėjimo perdavimo savo vaikaičiams ir jų bendraamžiams svarbą. Pranciškonų charizma – būti ten, kur tuo metu Bažnyčiai labiausiai jų reikia, o šiuo metu kritinė padėtis yra būtent jaunimo pastoracijos srityje. Nacionalinis broliškas vadovas Mindaugas Taškūnas OFS priminė broliško vadovo pareigas, Jaupra istoriją Lietuvoje ir priežastis, dėl kurių 2022 metais buvo suburta Lietuvos pranciškoniškojo jaunimo brolijos atkūrimo iniciatyvinė grupė. Lietuvos pranciškoniškojo jaunimo brolijos prezidentė Julija Mironovaitė pristatė Jaupra organizacijos tapatybę, dalijosi savo asmenine buvimo Jaupra brolijoje patirtimi ir papasakojo, kaip šiuo metu organizuojamas pranciškoniškas paauglių ugdymas.

Po pasisakymų vyko darbas grupelėse, kuriose brolijų nariai diskutavo apie pranciškoniškojo jaunimo poreikį, jaunimo pastoracijos iššūkius ir teikė konkrečius pasiūlymus Lietuvos Jaupra brolijos atkūrimo iniciatyvinei grupei.

Vilniaus regiono tarybos informacija