2022 m. spalio 28-30 d. Kretingoje ir Palangoje vyko pirmasis Pranciškoniškosios šeimos savaitgalis jaunimui, į kurį susirinko jaunimas iš Vilniaus, Kauno, Kretingos ir kitų miestų. Savaitgalis buvo pavadintas „Pakeliui į Lisaboną: Kretinga-Palanga“.

Penktadienio programa prasidėjo brolijos vakaru ir ypatinga malda su procesija į Kankinių kriptą Kretingos bažnyčioje. Brolis Paulius jaunimui papasakojo apie Kankinių koplyčios kryžių, Kretingos įkūrėjo Jono Karolio Chodkevičiaus ir nukankintų brolių pranciškonų tikėjimo liudijimą. Šeštadienį savaitgalio dalyviai keliavo žygį pajūriu iš Karklės į Palangą, kur vėliau dalyvavo šiuolaikinės krikščioniškos muzikos ir menų festivalyje „Sielos 2022“. Sekmadienį pasauliečiai pranciškonai dalijosi savo liudijimais iš Pasaulio jaunimo dienų. Po šv. Mišių jaunimas jungėsi į kasdien Kretingos miesto aikštėje vykstančią maldos akciją „Už taiką Ukrainoje“ ir lipo į bažnyčios bokštą.

Kitas Pranciškoniškosios šeimos savaitgalis jaunimui vyks gruodžio 30 – sausio 1 dienomis Klaipėdoje. Gruodžio 2-ąją visi savaitgalio dalyviai bus pakviesti į bendrystės, maldos ir žaidimų vakarą „Pakeliui“ Zoom platformoje.

Nuotraukų galerija

Lietuvos pasauliečių pranciškonų ordino
sekretoriato informacija