Mutemva yra ypatinga vieta Mašonalande, rytinėje Zimbabvės provincijoje, kur 10 paskutiniųjų savo gyvenimo metų praleido pasaulietis pranciškonas iš Jungtinės Karalystės Džonas Bredburnas (angl. John Bradburne). Ten jis rūpinosi vietine bendruomene, susiduriančia su pražūtingais raupsų padariniais. Džonas Bredburnas OFS buvo nužudytas 1979 metais per Zimbabvės nepriklausomybės karą ir iškart laikytas šventuoju. Šiuo metu yra pradėta jo beatifikacijos byla, o jo dvasinė kelionė aprašyta knygoje „Keistas Dievo klajūnas“ (angl. „Strange Vagabondo of God“).

Situacija Zimbabvėje yra labai sunki ir žmonės stipriai kenčia visoje šalyje. Dabartiniu metu, kai šią Afrikos dalį vargina baisios sausros, vanduo yra itin svarbus prioritetas. Zimbabvė kasmet išgyvena vis karštesnes vasaras ir vis didėjantį vandens stygių.

Šiuo metu Mutemvos raupsuotųjų globos centras glaudžia 62 pacientus, sergančius įvairiomis ligomis, pradedant raupsais ir baigiant fizine bei protine negalia. Kiekvienas pacientas turi savo gyvenamąjį kambarį ir yra asmeniškai prižiūrimas centro slaugytojų. Aplink globos centrą išsidėstę pacientų artimųjų namai. Gyvenvietėje taip pat nuolat gyvena veiklai vadovaujantys broliai pranciškonai kartu su apmokytais globėjais ir slaugytojais. Mutemvos globos centro komandai vadovauja nuo 2020 m. vasario mėn. čia atvykęs br. Linous Mkumbuzi OFM.

Deja, susirgimų raupsais atvejų Zimbabvėje daugėja. Nors ši liga yra visiškai pagydoma tinkamais vaistais, tačiau labai svarbu kuo anksčiau diagnozuoti ligą, kad būtų galima ją suvaldyti, kol nepradėjo sekinti paciento.

Globos centrą išlaiko Džono Bredburno OFS dukterėčios Celijos Brigstocke 1995 metais įkurta „Džono Bredburno atminimo draugija“ (angl. „The John Bradburne Memorial Society“). Ji tęsia svarbų darbą, kurį jos dėdė atliko rūpindamasis raupsuotaisiais Mutemvoje.

Norint išlaikyti bendruomenę, padengti pagrindines veiklos išlaidas bei finansuoti įvairius pajamas generuojančius projektus, kurių pelnas panaudojamas tos pačios bendruomenės gerovei, labai reikalinga parama. „Džono Bredburno atminimo draugija“ iš geradarių aukų kas mėnesį išmoka darbuotojams atlyginimus, tiekia medikamentus, maistą ir kitą būtiną inventorių.

Neseniai draugija pranešė apie Mutemvos raupsuotųjų globos centre esamą geriamojo vandens stygių. Pasauliečiai pranciškonai, inicijavę akciją „Well4Africa“ ir atmindami, jog jų Serafiškasis Tėvas šv. Pranciškus Asyžietis mylėjo ir atsidavęs rūpinosi raupsuotaisiais, nusprendė finansuoti vandens projektą globos centre ir užtikrinti bendruomenei stabilų švaraus vandens tiekimą.

Galite paremti „Well4Africa“ iniciatyvą ir šį konkretų projektą pervesdami auką į oficialią socialinės akcijos banko sąskaitą, nurodydami paskirtį „Mutemvos raupsuotųjų globos centrui“. Dėkojame už jūsų dosnumą! Tegul Dievas atlygina jums šimteriopai už kiekvieną vargšams paaukotą eurą.

Socialinės akcijos „Well4Africa“ informacija