Liepos 16-21 dienomis Plungės rajone įsikūrusiame Pakutuvėnų kaime vyks jau tradicine tapusi pranciškoniška stovykla šeimoms. Į šias daugiau kaip 20 metų Pakutuvėnuose vykstančias šeimų stovyklas susirenka šimtai dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų, o taip pat vasarai iš užsienio sugrįžusios emigrantų šeimos. Šių metų šeimų stovyklos tema: „Gilyn į šv. Jono Pauliaus II kūno teologiją“.

Pagrindiniai pranciškoniškos stovyklos lektoriai šiemet bus sutuoktiniai Aušra ir Andrius Mizgiriai iš Kretingos. Šeimas jie supažindins su unikaliu mokymu Katalikų Bažnyčioje, kuris vadinasi Kūno teologija. „Kūno teologija – tai šventojo popiežiaus Jono Pauliaus II mokymas apie Dievą ir mūsų egzistencijos tikslą, kurie gali būti atrasti ir suvokti per mūsų kūnus. Stovykloje gilinsimės į tai, kokia yra esminė žmogaus kūno, lytiškumo ir santuokos prasmė. Diskutuosime apie tai, kaip atrasti tikrąjį žmogaus kūno ir lytiškumo grožį, ir kodėl kūnas yra toks svarbus mūsų gebėjime mylėti ir kurti meilės bendrystę“, – sakė teologijos ir katechetikos magistro studijas Stiubenvilio pranciškonų universitete JAV baigusi Aušra Mizgirienė.

Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos kartu su Pakutuvėnų Šv. Antano Paduviečio vienuolynu organizuojamos šeimų vasaros stovyklos dienotvarkę sudaro rytinis ir popietinis paskaitų ciklas, intensyvus grupinis darbas, asmeninė ir bendruomeninė malda, įvairūs buitiniai darbai. Vakarinėje stovyklos programoje vyksta įvairūs šlovinimo ir liudijimų vakarai. Kol suaugusieji dalyvauja jiems skirtoje programoje, vaikai ir paaugliai renkasi į grupes pagal amžių ir pomėgius. Kaip pasakojo Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos projektų koordinatorė Veronika Šlionskytė, šeimų stovyklos metu veiks 3-12 m. vaikų tarnyba ir 13-17 m. paauglių pastovyklė. „10-12 metų vaikams stovykloje bus organizuojami seminarai apie vaisingumą: seminaras mergaitėms „Ciklo šou“ – nuoširdus, vaizdingas ir unikalus moters ciklo pristatymas, bei seminaras berniukams „Agentai vykdo misiją“ – apie paauglystėje besikeičiantį kūną ir vaisingumą, paauglystės iššūkius, grožį ir atsakomybę, – sakė V. Šlionskytė. – Tuo tarpu paaugliams (nuo 14 iki 16 metų) vyks užsiėmimai pagal programą „Susitik save“, skirtą lytiškumo ugdymui ir savęs pažinimui“.

Norint dalyvauti liepos mėnesį Pakutuvėnuose vyksiančioje šeimų vasaros stovykloje, būtina iš anksto užsiregistruoti. Išankstinė registracija į pranciškonišką stovyklą šeimoms vyksta iki liepos 1 dienos internetiniame puslapyje kpjt.lt.

REGISTRACIJA Į STOVYKLĄ

Organizatorių informacija