Gegužės 3-9 dienomis akcijos „Well4Africa“ koordinatorė Monika Midverytė OFS lankėsi Malavyje, kur Namame bendruomenėje buvo įrengtas pats pirmasis šios socialinės iniciatyvos gręžinys.

Akcijos „Well4Africa“ įrengtas gręžinys palengvino prieigą prie saugaus geriamojo vandens, kuris šiandien yra nemokamas ir prieinamas visiems. Darbus atliko įmonė „Kenwood Engineering“ 2018 m. lapkričio 27 – gruodžio 18 dienomis. Projekto suma siekė 6 645 000 Malavio kvačų arba 8150 eurų. Už vandens gręžinio priežiūrą yra atsakingas vietinės OFS brolijos narių komitetas. Gręžinys išlaikomas iš specialaus fondo, kuris kaupiamas parduodant daržoves, galvijus, kiaules, ožkas ir viščiukus.

Gegužės 9-ąją Namame bendruomenėje vyko padėkos Mišios ir iškilmingas vandens gręžinio pašventinimas. Gręžinį padėjusiems įrengti „Well4Africa“ aukotojams vietiniai žmonės taria: „zikomo“ („ačiū“). Socialinė akcija tęsiasi – su Malavio provincijos mažesniaisiais broliais kapucinais derinami būsimi „Well4Africa“ projektai. Vanduo yra gyvybė, todėl kviečiame jus ir toliau aukoti interneto puslapyje well4africa.eu.

Socialinės akcijos „Well4Africa“ koordinatorės Monikos Midverytės OFS skrydžių į Ugandą ir Malavį bilietus padovanojo viena kelionių agentūra, kitos kelionės išlaidos buvo padengtos iš asmeninių lėšų. Kartu keliavo dar viena lietuvė – Vaida Janušytė. Vizitas pranciškonų bendruomenėse Afrikoje, kurio tikslas buvo susipažinti su įvykdytais projektais ir parengti išsamų atliktų darbų pristatymą fondo aukotojams, iš viso truko dvi su puse savaitės.

Socialinės akcijos „Well4Africa“  informacija