Balandžio 27-28 dienomis socialinės akcijos „Well4Africa“ koordinatorė Monika Midverytė OFS lankėsi Kihani kaime (Ibandos apskritis, Uganda), kur iš akcijos lėšų buvo įrengtas vandentiekis.

Muhumuza Gilberto vadovaujami vietiniai projekto koordinatoriai (pasauliečiai pranciškonai ir pranciškoniškasis jaunimas) aprodė pagrindinius techninius įrenginius: elektros pompa varomą vandens gręžinį, du 50 000 L talpos vandens rezervuarus ir dvidešimt po gyvenvietę išsidėsčiusių vandens kolonėlių. Vandentiekis buvo nuvestas į vietinę Kihani parapiją, šv. Juozapo pradinę mokyklą, šv. Onos pagrindinę mokyklą, šv. Agnietės ir Aljanso pradines mokyklas bei į gretimus Katunguru, Irwaniro ir Kitambeya kaimus. Iš viso naujomis vandenvietėmis naudojasi net dešimties aplinkinių gyvenviečių žmonės. Naujasis vandentiekis ženkliai palengvino kasdienį gyvenimą daugiau nei 700 vietinių žmonių, ypač moterims ir vaikams. Šv. Onos pagrindinės mokyklos direktorius pristatė pradėtą statyti naują pastatą, kadangi įrengus vandentiekį, daugiau mergaičių pradėjo lankyti mokyklą.

Projektą įgyvendinusios įmonės „Wapah Uganda 2015“ vyriausiasis inžinierius Dansonas Kakuhikire užtikrino, kad nors Kihani vandentiekiui suteikta metinė garantija, bet ir pasibaigus garantiniam laikotarpiui įmonė ir toliau nemokamai konsultuos bendruomenę. Pasak vyr. inžinieriaus, esamas požeminis vandens telkinys ir vandentiekio sistema, kurios galia – 40 000 L vandens per 20 valandų, yra pajėgūs užtikrinti augančios bendruomenės poreikius ateinančius 40 metų.

Balandžio 28 dieną, Dievo Gailestingumo sekmadienį, Kihani parapijoje vyko iškilmingos šv. Mišios, kurių metu buvo pašventintas vandentiekis. Šventėje dalyvavo visų lygių OFS brolijos, projekto darbininkai, inžinieriai, pradinių ir pagrindinės mokyklos mokiniai bei visa kaimo bendruomenė. „Žmonės nepaliovė dėkoti visiems socialinės akcijos geradariams už švarų vandenį arčiau jų namų. Vietinė bendruomėnė yra be galo dėkinga Europos ir Lietuvos pasauliečiams pranciškonams bei visiems geradariams. Be to, ši socialinė akcija pasitarnavo ir pranciškoniškojo dvasingumo pristatymui, nes Kihani OFS brolijoje gerokai padaugėjo pašaukimų“, – sakė „Well4Africa“ koordinatorė Monika Midverytė OFS.

Akcijos „Well4Africa“ koordinatorės Monikos Midverytės OFS kelionę į Ugandą parėmė viena kelionių agentūra, kitos kelionės išlaidos padengtos iš asmeninių lėšų. Socialinė iniciatyva „Well4Africa“ tęsiasi, o visi norintys paaukoti gali tai padaryti interneto puslapyje well4africa.eu. Ačiū už jūsų gerumą!

Socialinės akcijos „Well4Africa“ informacija